#Spożywcze

#Zdrowie

#Ekologia

Zielone Technologie i Zrównoważony Rozwój

REBREAD

Rebread
Drugie życie chleba – dla lepszej przyszłości

O PROJEKCIE

Rebread specjalizuje się w technologii przekształcania nadwyżek pieczywa w innowacyjne produkty, wspierając gospodarkę obiegu zamkniętego i redukując marnowanie żywności na europejskim rynku w sektorze B2B2C. Jednym z głównych innowacyjnych działań Rebread jest opracowywanie i komercjalizacja technologii przekształcania nadwyżkowego chleba z produkcji i handlu detalicznego w wysokomarżowe, prozdrowotne napoje Krast.

NA JAKIE POTRZEBY ODPOWIADA INNOWACJA?

Innowacja Rebread odpowiada na palący problem marnowania pieczywa – aż 5 milinów ton rocznie w samej Europie! W obliczu kurczących się zasobów środowiskowych i rosnącej świadomości ekologicznej, nasze technologie upcyklingu są ważną częścią odpornej gospodarki cyrkularnej.

Przekształcamy nadwyżki chleba w cenny surowiec bogaty w wartości odżywcze, odpowiadając jednocześnie na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na zdrowe napoje o obniżonej zawartości cukru. Rozwiązujemy problem odpadów, tworząc zrównoważone i wartościowe produkty.

PRZEWAGI KONKURENCYJNE

Innowacja Rebread polega na unikalnym przetwarzaniu niesprzedanego chleba do produkcji pro- i postbiotycznych napojów. Produkty na bazie technologii Rebread łączą walory smakowe z prozdrowotnymi (witaminy, probiotyki) oraz są odpowiednie dla osób z nietolerancją laktozy i na dietach roślinnych.

Produkcja wykorzystuje istniejące na europejskim rynku rozwiązania przemysłowe, a napój może być szeroko dostępny na półkach sklepowych i w sprzedaży własnej piekarni. Krast to również zrównoważona alternatywa dla słodkich napojów gazowanych, odpowiadająca na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na zdrową żywność.

Dowiedz się więcej!

PODOBNE INNOWACJE

WaterSense

W laboratoriach tworzymy systemy do monitorowania parametrów wód.

Bee Healthy Honey

Nasze rozwiązanie to nowatorska metoda walki z warrozą

GreenEvo

Akcelerator Polskich Zielonych Innowacji

DESCA

Technologie rekonstrukcji poużytkowego materiału drewnopochodnego

Brakuje czegoś?

Zgłoś swoją innowację!