I. Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy regulamin określa zasady, kryteria i warunki zgłaszania innowacyjnych technologii oraz uczestnictwa w katalogu innowacji w ramach kampanii „We Did It in Poland”, dostępnego na stronie internetowej www.wediditinpoland.eu w zakładce „Innowacje”.
  2. Organizatorem kampanii jest Fundacja WłączeniPlus z siedzibą w Warszawie (00-095), Pl. Bankowy 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001081176.
  3. Celem kampanii „We Did It In Poland” jest promocja polskich innowacyjnych rozwiązań, które mają potencjał oddziaływania na rynki międzynarodowe i stanowią przykład nowoczesnego, odpowiedzialnego podejścia do rozwoju technologii.

II. Zgłoszenie innowacji

  1. Zgłoszenia dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.wediditinpoland.eu.
  2. Zgłoszenie innowacji i publikacja na stronie są bezpłatne.
  3. Nabór zgłoszeń rozpoczyna się w dniu 10 marca 2025 r. i ma charakter ciągły, aż do odwołania przez Organizatora.

III. Kryteria weryfikacji zgłoszeń

  1. Każde zgłoszenie podlega indywidualnej weryfikacji m.in. na podstawie poniższych kryteriów:
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do indywidualnej oceny każdego zgłoszenia. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza możliwość odstępstw od wymienionych kryteriów lub uwzględnienia dodatkowych czynników przy kwalifikacji innowacji.

IV. Postanowienia końcowe

  1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu. Informacja o zmianach zostanie opublikowana na stronie kampanii.
  2. Zgłoszenie innowacji jest równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
  3. Wszelkie pytania dotyczące procesu zgłoszeń należy kierować na adres e-mail podany na stronie kampanii.

V. Informacja o polach eksploatacji dla firmy i autorów innowacji, którzy po przejściu wstępnej weryfikacji pozytywnie zgodzą się na udział w kampanii „We Did It In Poland”

W związku z planowaną współpracą, poniżej przedstawiamy istotne warunki i zasady na jakich będziemy się opierać przy przedstawianiu innowacji na www.wediditinpoland.eu.

Zasady korzystania z logo i materiałów przedstawiają się następująco:

  1. Partner w celu wykonania przez Fundację działań w ramach projektu, na czas trwania współpracy udziela Fundacji niewyłącznej, nieprzenoszalnej, bezpłatnej licencji na używanie, powielanie oraz prezentowanie logo Partnera oraz materiałów na polach eksploatacji wymienionych poniżej.
  2. Partner wyraża również zgodę na powoływanie się przez Fundację na współpracę z Partnerem (i tym samym używanie nazwy Partnera) w związku z promocją projektu (np. w komunikatach prasowych, wywiadach, itd.).
  3. Fundacja oświadcza, że planuje wykorzystywać materiały oraz logo Partnera, w działaniach podejmowanych w Projekcie, wraz z materiałami innych podmiotów uczestniczących w Projekcie, na co Partner wyraża zgodę.
  4. W celu uniknięcia wątpliwości, Partner zobowiązuje się do przekazania logo oraz materiałów za pośrednictwem poczty elektronicznej Fundacji: kontakt@wlaczeniplus.pl.
  5. Partner oświadcza, że jest uprawniony do udzielenia zgody oraz licencji, o których mowa w ust. 1, oraz gwarantuje, że korzystanie przez Fundację z nazwy Partnera oraz logo, nie będzie naruszać praw ani dóbr osobistych osób trzecich. W przypadku skierowania przez osoby trzecie roszczeń przeciwko Fundacji z tytułu korzystania z nazwy Partnera lub logo, Partner zobowiązuje się do zwolnienia Fundacji z odpowiedzialności i z obowiązku zapłaty jakichkolwiek świadczeń z tego tytułu, a w przypadku dokonania przez Fundację zapłaty – do zwrotu wszelkich kosztów w związku z tym poniesionych, w tym pokrycia kosztów zastępstwa prawnego i całkowitego zaspokojenia roszczeń osób trzecich. Fundacja niezwłocznie zawiadomi Partnera o skierowaniu przez osoby trzecie roszczeń przeciwko Fundacji, a Partner zobowiązuje się przejąć negocjacje, wstąpić do toczącego się postępowania w charakterze strony, bądź interwenienta ubocznego (w zależności od sytuacji procesowej).

Poniżej znajdują się pola eksploatacji:

  1. Partner udziela Fundacji licencji nieograniczonej czasowo i terytorialnie, do korzystania z materiałów stanowiących utwór oraz logo Partnera, na wszystkich istniejących polach eksploatacji:
  1. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworów (co dotyczy zarówno utworów jako całości, jak i ich poszczególnych elementów, części składowych, a także modyfikacji utworów) – wytwarzanie egzemplarzy wszelkimi dowolnymi technikami, w tym techniką drukarską, reprograficzną, fotograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową (na m.in.:, „pen drivach”, płytach CD-ROM lub DVD, Mp3, Mp4, taśmach magnetycznych lub nośnikach magnetooptycznych) w nieograniczonej ilości egzemplarzy na wszelkich nośnikach, wprowadzanie do pamięci komputera lub innego urządzenia „czytającego” lub serwerów sieci komputerowych, także ogólnie dostępnych w rodzaju Internet i sieci telefonii komórkowej (GSM i UMTS, itp.), przepisania utrwaleń na inną technikę, rodzaj zapisu, system i nośnik;
  2. w zakresie obrotu oryginałem utworów albo egzemplarzami, na których utwory utrwalono (co dotyczy zarówno utworów jako całości, jak i ich poszczególnych elementów, części składowych, a także modyfikacji utworów) – wprowadzanie do obrotu, sprzedaż, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy; w zakresie rozpowszechniania utworów w sposób inny niż określony powyżej (co dotyczy zarówno utworów jako całości, jak i ich poszczególnych elementów, części składowych, a także modyfikacji utworów):
  3.  publiczne wykonanie,
  4. publiczne wystawienie,
  5. publiczne wyświetlenie,
  6. publiczne odtworzenie,
  7. publiczne prezentowanie,
  8. nadawanie i reemisja za pomocą wizji i/lub fonii przewodowej i/lub bezprzewodowej przez stację naziemne i/lub za pośrednictwem satelity, w tym także w ramach tzw. “platform cyfrowych”, Internetu, sieci telefonii komórkowej (GSM i UMTS, itp.);
  9. webcasting i/lub simulcasting na całym świecie, dla odbiorców wszelkich systemów odbioru telewizji (w tym także “on demand”, “pay per view”, w zamkniętych obiektach itp.);
  10. odpłatne i nieodpłatne udostępnianie w prasie, radiu i telewizji, w tym celem przedruku;
  11. rozpowszechniania utworu, w tym wprowadzania go do obrotu, w tym również w ramach utworów zbiorowych, w publikacjach promocyjnych, w ramach produktów elektronicznych, w tym w ramach elektronicznych baz danych, na nośnikach magnetycznych, cyfrowych, optycznych, elektronicznych, również w postaci CD ROM, dyskietek, DVD, w ramach sieci multimedialnych, w tym sieci wewnętrznych (np. typu Intranet), jak i Internet (media społecznościowe), w systemie on-line, poprzez komunikowanie na życzenie, w drodze użyczania utworu;
  12. udostępnianie i rozpowszechnianie we wszelkich materiałach reklamowych i/lub promocyjnych, w tym w ramach reklam telewizyjnych oraz reklamach w mediach społecznościowych;
  13. publiczne udostępnianie utworów w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym w sieci Internet, w sieciach telekomunikacyjnych i/lub komputerowych i/lub w związku ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych, w tym w szczególności w sieci Internet, w sieciach telefonii komórkowej (GSM i UMTS, itp.) a także we wszelkich sieciach wewnętrznych – intranet, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, w sieciach multimedialnych i/lub teleinformatycznych,
  14. wprowadzenia utworu do pamięci komputera i sieci multimedialnych, w tym Internetu, sieci wewnętrznych typu Intranet, bez żadnych ograniczeń ilościowych, jak również przesyłania utworu w ramach ww. sieci, w tym w trybie on-line,
  15. wykorzystywania utworu i jego fragmentów w celach informacyjnych, promocyjnych, reklamowych i marketingowych, w tym odpłatnych, zarówno w sieci Internet jak i intranet, w mediach społecznościowych w nieograniczonej ilości wydań, wielkości nakładów, odsłon i innych aktów eksploatacji,
  16. sporządzania wydań specjalnych i kieszonkowych, prawo do nagrań w formie zapisu obrazowego, dźwiękowego i w formie zapisu na wszelkich nośnikach danych, jak również prawo do ich powielania, rozprowadzania i odtwarzania,
  17. Partner zezwala na wykonywanie zależnych praw autorskich oraz zlecania osobom trzecim dokonywania opracowań utworu, w szczególności zezwolenia do dowolnego przekształcania i modyfikacji oryginału, niezależnie od techniki realizacji przekształceń i modyfikacji, w tym dokonywania wszelkich zmian i przeróbek oraz ich pojedynczych fragmentów, jak również do wykorzystywania ich w części lub całości oraz łączenia z innymi utworami i przedmiotami praw pokrewnych, o ile okaże się to niezbędne do należytego wykonania działań w ramach projektu, a w szczególności w zakresie promocji działań Partnera.

Brakuje czegoś?

Zgłoś swoją innowację!