Kampania „We Did It In Poland” nie zwalnia tempa. Do projektu dołączają kolejne polskie innowacje!

REDD

Kampania „We Did It In Poland” nieustannie się rozwija, przyciągając coraz więcej nowatorskich rozwiązań stworzonych w Polsce. Dzięki zaangażowaniu twórców kolejne innowacje wzbogaciły katalog na stronie internetowej kampanii, wyznaczając nowe kierunki rozwoju. Sprawdź, jakie innowacje dołączyły i dowiedz się więcej co nowego słychać w polskich firmach zmieniających świat.

CuAgWire

Innowacyjne rozwiązanie, chronione w 16 krajach Europy, wykorzystuje pozytywne właściwości przewodnictwa miedzi do obniżenia strat przesyłu energii w liniach energetycznych. Technologia polega na wytworzeniu rdzenia niskostratnego na bazie miedzi i srebra, który w oplocie aluminiowym stanowi innowacyjny przewód do napowietrznych linii 110 kV. Właściwości tych dwóch metali pozwalają na obniżenie strat z przesyłu energii elektrycznej o ponad 20%. Parametry zostały potwierdzone w warunkach rzeczywistych na użytkowanej linii. Ta technologia może stanowić rozwiązanie obecnych problemów przesyłowych energii w kraju.

Obraz Rynku REDD

Obraz Rynku REDD to platforma umożliwiająca bieżącą analizę rynku nieruchomości biurowych i magazynowych. Narzędzie pozwala na monitorowanie kluczowych wskaźników w czasie rzeczywistym, eliminując konieczność oczekiwania na kwartalne raporty. Użytkownicy mogą śledzić dynamikę podaży, popytu, pustostanów oraz stawek czynszowych, a także eksportować dane do dalszej analizy.

BioCam.ai Capsule Endoscopy

BioCam opracowuje kapsułki endoskopowe do zdalnych badań całego układu pokarmowego u ludzi i zwierząt. Bezbolesna i komfortowa alternatywa dla tradycyjnej endoskopii eliminuje konieczność hospitalizacji. Technologia łączy kapsułkę endoskopową, aplikację mobilną i platformę telemedyczną – system analizy obrazowej wspierany sztuczną inteligencją. Algorytmy AI automatycznie wykrywają zmiany patologiczne, wspomagając lekarzy w szybszej diagnostyce.

DES Vision System

DES opracowało pierwszą na świecie mobilną aplikację do monitorowania stanu technicznego konstrukcji i oceny kondycji obiektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i wizji komputerowej (aplikacja jest częścią certyfikowanego zgodnie z ISO i zgłoszonego do opatentowania systemu DES Vision System).
Aplikacja była wykorzystywana przy największych obiektach infrastrukturalnych na świecie – w Danii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej.

Dołącz do kampanii!

Jeśli opracował_ś innowacyjne rozwiązanie i chcesz, aby dowiedziała się o nim cała Polska, zgłoś swój do kampanii We Did It in Poland. Wystarczy odwiedzić główną stronę www.wediditinpoland.eu i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Razem pokazujemy, że innowacje tworzone w Polsce mają globalny potencjał.

najnowsze wpisy

Kampania "We Did It In Poland" nabiera rozpędu, prezentując kolejne przełomowe rozwiązania stworzone w Polsce. Do projektu dołączają innowacje, które zmieniają oblicze technologii, medycyny czy ekologii. Zobacz, co nowego pojawiło się w katalogu, poznaj twórców wyjątkowych pomysłów i odkryj, jak polskie firmy kreują globalną przyszłość.
We Did It In Poland do artykułów

Tylko w ciągu pierwszych trzech tygodni od premiery kampania „We Did It In Poland”, zainicjowana przez Olgę Kozierowską, Prezeskę Fundacji WłączeniPlus, osiągnęła zasięg ponad 5,14 miliona. To wyraźny sygnał, że temat polskich innowacji i sukcesów biznesowych spotkał się z ogromnym zainteresowaniem społecznym i medialnym. Głos o polskiej innowacyjności wybrzmiał w całym kraju i zagranicą Misją […]

Synektik - Masters & Robots
7 kwietnia w Warszawie poznaliśmy zwycięzców Masters&Robots Awards 2025. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod patronatem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Podczas wieczornej gali wręczono nagrodę “We Did It In Poland – Excellence Award”.
Od 4 kwietnia w centrum konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie, w ramach polskiej prezydencji, można zobaczyć wyjątkową ekspozycję. Wystawa "We Did It In Poland" zabiera odwiedzających w podróż po polskich osiągnięciach technologicznych i naukowych – dosłownie, bo po trójwymiarowej makiecie Polski jeździ elektryczny pociąg, którym sterują sami goście.

Brakuje czegoś?

Zgłoś swoją innowację!